Příměstský tábor
pro děti s nadváhou 12. – 16. srpna 2024

Stobíkův zdravý týden – Třebechovice pod Orebem

Trpí Vaše dítě nadváhou nebo obezitou? Musíte chodit v čase prázdnin do práce a chcete, aby Vaše dítě trávilo čas smysluplným způsobem a ještě udělalo něco pro své zdraví? Přihlaste Vaše dítko na příměstský tábor, který bere ohledy na specifika dětí s nadváhou či obezitou.

Přihlašování do 23. 6. 2024

Přihlaste se zde

Věděli jste, že mnoho dětí s nadváhou a obezitou nechce jezdit na tábory a podobné aktivity, protože mají strach, že se stanou terčem posměchu od ostatních dětí? Nebo že nezvládnout podávat takové sportovní výkony jako děti bez kilogramů navíc?

S námi nemusí mít Vaše dítě žádné obavy. Program je sestaven podle ověřené metodiky společnosti STOB obezitě, která v České republice úspěšně pomáhá svým klientům s přebytečnými kilogramy již 30 let. Více o STOBu a jejích metodách ZDE. Instruktorky mají bohaté zkušenosti v oblasti práce s dětmi s nadváhou, a to nejen po výživové stránce, ale také po pedagogické, psychologické či pohybové. Více o instruktorkách si můžete přečíst níže.

Na táboře si formou her a kreativních aktivit děti osvojí základy zdravého životního stylu. Mnoho věcí si vyzkouší prakticky a spoustu vhodných potravin ochutnají v rámci obědů a svačinek, které jsou součástí programu. Nebude chybět ani pohyb, který bude pro děti bezpečný jak fyzicky, tak psychicky. V dětech budeme vzbuzovat zájem o různé sportovní činnosti a budeme je vystavovat takovým pohybovým aktivitám, při nichž budou moct zažívat radost.

Cílem tábora není redukce hmotnosti, ale osvojení si takových návyků zdravého životního stylu, které pomohou zastavit další růst hmotnosti. Pokud není obezita dítěte závažná a není lékařem indikováno jinak, nemělo by dítě cíleně svou hmotnost redukovat.

V rámci tábora bude věnován prostor i programů psychologickým, v nichž se budeme zaměřovat na budování zdravého sebevědomí a sebehodnoty dítěte v kolektivu.

Při ukončení tábora rodiče dostanou doporučení, jak pokračovat v upevňování zdravých návyků svých dětí.

Organizační záležitosti

Tábor je určen pro děti od 1. do 5. třídy s nadváhou či obezitou. Kapacita je omezena na max. 20 dětí. Nejste si jistí, zda je tábor pro Vaše dítko? Konkaktujte nás.

Termín konání: 12. – 16. srpna 2024

O Vaše dítě se postaráme v čase od 7:30 do 16:00. Společný program probíhá od 8:15 do 15:30. V době, kdy ještě neprobíhá společný program (hlavní hry atd.), nabídneme dětem různé možnosti zabavení.

Místo konání: Na Stavě 801, 503 46 Třebechovice pod Orebem – komplex skautských kluboven naproti ZŠ Třebechovice

Chcete se na něco zeptat? Kontaktujte nás na mailové adrese taborstobik@seznam.cz nebo na telefonním čísle 732 651 959

Cena

Cena příměstského tábora 3500,- (Pro pojištěnce 211 příspěvek 2000,-)

Cena zahrnuje program včetně všech materiálů + stravu (svačina, oběd, svačina) a je konečná.

Mnohé pojišťovny na tábory a sportovní aktivity přispívají různě velké finanční prostředky. Zjistěte si, zda se to týká i Vaší pojišťovny. Doklad o zaplacení předáme všem účastníkům první den tábora.

Storno poplatky

Odhlášení méně než 2 měsíce před zahájením tábora činí poplatek 100% z celkové ceny tábora.

Storno poplatek Vám nebude účtován, seženete-li za své dítě náhradníka.

Přihlaste se zde

Instruktorky

Mgr. Zdeňka Trummová

Učím druhé, jak mají pečovat o svoje zdraví s lehkostí a přirozeností. Tak, aby nebyli v zajetí módních výživových směrů, diet a společenských tlaků. Pomáhám nastavovat udržitelný stravovací systém, který chutná. Můj soukromý i profesní život nejvíc ovlivnila obezita, kterou jsem trpěla od předškolního věku. Problematice dětské a rodinné výživy se věnuji v soukromé poradně Jedlík-nejedlík v Hradci Králové. Více o mně na www.okolokuchyne.cz nebo na www.stob.cz

Bc. Zuzana Chadimová

Jsem vystudovaná nutriční terapeutka se soukromou praxí v Opočně. Jedna z hlavních myšlenek je nemocem předcházet než je léčit. Začít na drobných změnách v dětském věku může přinést velké změny v budoucí životě. Jako lektorka zdravotního cvičení a instruktorka Nordic Walking společně s výživou pomáhám měnit zítřek již dnes. Více o mně na www.jde-to.cz nebo na www.stob.cz

Příměstský tábor je pořádán pod záštitou společnosti STOB obezitě.
Více na www.stob.cz

logo společnosti STOB